ПрАТ "Чернігівмедтехніка"

Код за ЄДРПОУ: 03568310
Телефон: (0462) 77-45-10
e-mail: chernihivmedtehnika_pat@ukr.net
Юридична адреса: пр-т Миру, буд. 38, м. Чернігів, 14000
 
Дата розміщення: 28.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПАТ «Чернiгiвмедтехнiка»

Примiтки до фiнансової звiтностi за 2014 рiк

1. Iнформацiя про пiдприємство
Товариство засноване згiдно з Наказом регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Чернiгiвськiй областi вiд 04 червня 1996 року № 673 шляхом перетворення державної Чернiгiвської обласної комерцiйно-виробничої фiрми «Медтехнiка» у вiдкрите акцiонерне товариство «Чернiгiвмедтехнiка» вiдповiдно до Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07 грудня 1992 року № 686 «Про затвердження порядку перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства».
28 квiтня 2012 роцi товариство перереєстроване у Публiчне акцiонерне товариство «Чернiгiвмедтехнiка» .
Товариство є юридичною особою з дня його державної реєстрацiї та здiйснює свою господарську дiяльнiсть вiдповiдно до чинного законодавства України.
Засновником Товариства є Регiональне вiддiлення фонду Державного майна України по Чернiгiвськiй областi.
Товариство дiє згiдно iз Цивiльним та Господарським кодексами України, Законами України „Про акцiонернi товариства”, „Про цiннi папери та фондовий ринок”, та iншими законодавчими та нормативно-правовими актами України, Статутом ПАТ „Чернiгiвмедтехнiка”, рiшеннями органiв управлiння товариства, прийнятими у межах їх компетенцiї, в тому числi положеннями, внутрiшнiми правилами, процедурами, регламентами та iншими локальними правовими актами товариства.

Основними видами дiяльностi, якими займається Товариство, є:
• ремонт i технiчне обслуговування електронного i оптичного устаткування;
• ремонт i технiчне обслуговування електричного устаткування;
• оптова торгiвля фармацевтичними товарами.
Товариство розташоване за адресою: 14000 м. Чернiгiв, пр-т Миру, 38.

Кiлькiсть працiвникiв станом на 31 грудня 2014 року становила 7 осiб.

Станом на 31 грудня 2014 року акцiями Товариства володiли:
Акцiонери Товариства 31.12.2014 31.12.2013
Степаненко В.I. - 43,2453 %
Скорик В.П. 20,8852 % 20,8852 %
Степаненко О.I. 53,6379 % 10,3926 %
Iншi акцiонери, частка яких в статутному капiталi менше 10 % 25,4769 % 25,4769 %
Разом 100 % 100 %

2014 рiк характерний посиленням кризових тенденцiй в економiцi України, якi спостерiгались останнiм часом. Вони зумовленi наслiдками проведення вiйськових операцiй на сходi країни та серйозними системними економiчними деформацiями, що накопичувалися тривалий час. Це призвело до значного спаду виробництва в країнi, iнфляцiї ( iндекс iнфляцiї у 2014 роцi становив 124,9%).
Фiнансова ситуацiя у фiнансовому та корпоративному секторах України значно погiршилася, в результатi поступово знижується рiвень доходiв населення.
Дана фiнансова звiтнiсть була затверджена Загальними зборами акцiонерiв вiд 24 квiтня 2015 року.

2. Основа пiдготовки фiнансової звiтностi
Датою переходу Товариства на МСФЗ було 1 сiчня 2012 року.
Фiнансова звiтнiсть Товариства станом на 31 грудня 2014 року складена вiдповiдно до МСФЗ у складi повного пакету фiнансової звiтностi вiдповiдно до вимог МСБО 1 «Подання фiнансової звiтностi».
Для складання фiнансової звiтностi за МСФЗ за 2014 рiк застосовуються МСФЗ, чиннi станом на 31.12.2014 р. Тобто на 01.01.2013 р., 31.12.2013 р., 31.12.2014 р. застосовується єдина редакцiя МСФЗ, якi є обов’язковими до використання при складаннi фiнансової звiтностi станом на 31.12.2014 р.
Мiжнародний стандарт бухгалтерського облiку 29 "Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї" Товариством не використовувався.
Дана фiнансова звiтнiсть Товариства складена вiдповiдно до МСФЗ у складi повного пакету фiнансової звiтностi вiдповiдно до вимог МСБО 1 «Подання фiнансової звiтностi».

Пiдприємство веде свiй бухгалтерський облiк по вимогам українських законодавчих норм. На їх основi була пiдготовлена фiнансова iнформацiя для фiнансової звiтностi за 2014 рiк, яка скоригована з дотриманням вимог МСФЗ. При пiдготовцi фiнансової звiтностi управлiнський персонал пiдприємства базувався на власному знаннi i розумiннi Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi i iнтерпретацiй фактiв i обставин, якi могли вплинути на її iнформацiю.

Прийнятi управлiнським персоналом Товариства Положення облiкової полiтики послiдовно застосовувались до всiх перiодiв, представлених у фiнансовiй звiтностi ПАТ „Чернiгiвмедтехнiка”. При її пiдготовцi використовувались достовiрнi облiковi оцiнки та оцiночнi судження управлiнського персоналу у процесi застосування обраних облiкових полiтик i оцiнок.

Фiнансова звiтнiсть ПАТ „Чернiгiвмедтехнiка” пiдготовлена з припущенням безперервностi дiяльностi, вiдповiдно до якого реалiзацiя активiв i погашення зобов'язань вiдбувається в звичайнiй дiяльностi пiдприємства. Фiнансова звiтнiсть станом на 31 грудня 2014 року ПАТ „Чернiгiвмедтехнiка” не мiстить будь-якого коригування, яке необхiдно було б провести в тому випадку, коли б пiдприємство не могло продовжити подальше здiйснення фiнансово-господарської дiяльностi згiдно з принципом безперервностi своєї дiяльностi.

У вiдповiдностi з облiковою полiтикою Товариством обрана модель собiвартостi для оцiнки основних засобiв пiсля їх визнання. З метою незастосування ретроспективного пiдходу оцiнки основних засобiв за собiвартiстю на дату переходу на МСФЗ Товариством вирiшено прийняти звiльнення вiд вимог деяких МСФЗ, а саме МСБО 16 «Основнi засоби», як передбачено МСФЗ 1 «Перше застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi», та оцiнити об’єкти основних засобiв на дату переходу на МСФЗ за справедливою вартiстю та використати цю справедливу вартiсть як доцiльну собiвартiсть на цю дату.
Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень.

Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на основi iсторичної собiвартостi.

Фiнансова звiтнiсть складається на основi бухгалтерських записiв згiдно з українським законодавством шляхом трансформацiї з внесенням коригувань та проведенням пере класифiкацiї статей з метою достовiрного представлення iнформацiї згiдно з вимогами МСФЗ.

Функцiональна валюта
Функцiональною валютою фiнансової звiтностi Товариства є українська гривня.

3. Основнi принципи облiкової полiтики

3.1 Товариство приймає датою переходу на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) 1 сiчня 2012 року.
Починаючи з вказаної дати Товариство має застосовувати наступнi принципи бухгалтерського облiку, що ґрунтуються на вимогах МСФЗ.

3.2. Основнi засоби
3.2.1..Пiдприємство визнає матерiальний об’єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання у процесi своєї дiяльностi, надання послуг, або для здiйснення адмiнiстративних i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) якого бiльше одного року.
3.2.2. Первiсно Товариство оцiнює основнi засоби за собiвартiстю.
Собiвартiсть об'єкта основних засобiв складається з:
а) цiни його придбання, включаючи iмпортнi мита та невiдшкодовуванi податки на придбання.
б) будь-яких витрат, якi безпосередньо пов'язанi з доставкою активу до мiсця розташування та приведення його в стан, необхiдний для експлуатацiї у спосiб, визначений управлiнським персоналом.
в) первiсної попередньої оцiнки витрат на демонтаж, перемiщення об'єкта та вiдновлення територiї, на якiй вiн розташований, зобов'язання за якими суб'єкт господарювання бере або коли купує цей об'єкт, або коли використовує його протягом певного перiоду з метою, яка вiдрiзняється вiд виробництва запасiв протягом цього перiоду.
3.2.3. Товариство не визнає в балансовiй вартостi об'єкта основних засобiв витрати на щоденне обслуговування об'єкта. Такi витрати визнаються в прибутку чи збитку, коли вони понесенi. Витрати на щоденне обслуговування об'єкта, як правило, - це витрати на заробiтну плату, витратнi матерiали та незначнi деталi.
Умовою подовження експлуатацiї об'єкта основних засобiв може бути виконання регулярних основних технiчних оглядiв для виявлення несправностей, незалежно вiд того, чи замiнюються частини об'єкта. Пiд час виконання значного огляду витрати на нього визнаються в балансовiй вартостi об'єкта основних засобiв, якщо це призведе до майбутнiх економiчних вигод.
Вартiсть частини, що замiщається, визнається у вартостi вiдповiдного об'єкта основних засобiв, якщо iснує iмовiрнiсть надходження майбутнiх економiчних вигод i вартiсть замiщення може бути надiйно оцiнена. Балансова вартiсть замiщених частин списується. Витрати на ремонт та технiчне обслуговування списуються на витрати того звiтного перiоду, в якому вони виникають.
Витрати на добудову та дообладнання об’єкта основних засобiв, якi вiдповiдають критерiям визнання активу збiльшують балансову вартiсть вiдповiдного об’єкта або визнаються як окремий об’єкт.
Балансова вартiсть об’єкта основних засобiв збiльшується на собiвартiсть нової (замiнюваної) частини такого об’єкта, коли понесенi витрати задовольняють критерiям їх визнання. Балансова вартiсть тих частин, що замiнюються, припиняються визнаватися у балансовiй вартостi об’єкта основних засобiв.
3.2.4. В балансовiй вартостi об’єкта основних засобiв визнаються капiталiзованi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу. Капiталiзованi витрати включають основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi збiльшують строк їх корисної експлуатацiї або покращують їх здатнiсть генерувати доходи.
3.2.5. Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв слiд облiковувати за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
Сума накопиченої амортизацiї на дату переоцiнки виключається з валової балансової вартостi активу та чистої суми, перерахованої до переоцiненої суми активу.
3.2.6. Амортизацiя - це систематичний розподiл суми активу, що амортизується, протягом строку його корисної експлуатацiї.
Амортизацiї пiдлягає амортизовувана сума —первiсна вартiсть об'єкта основних засобiв або переоцiнена вартiсть об'єкта за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi.
Лiквiдацiйна вартiсть активу — це передбачувана сума, яку пiдприємство отримало б на даний момент вiд реалiзацiї об'єкта основних засобiв пiсля вирахування очiкуваних витрат на вибуття, якби цей актив уже досяг того вiку i стану, у якому, iмовiрно, вiн знаходитиметься в кiнцi свого строку корисного використання.
Амортизацiя основних засобiв Товариства нараховується прямолiнiйним методом виходячи зi строку корисного використання.
Капiтальнi вкладення в орендованi примiщення амортизуються протягом термiну їх корисного використання.
Строки корисного використання груп основних засобiв подано таким чином :

Групи основних засобiв Строки корисного використання
Будiвлi 10 - 70 рокiв
Обладнання 2 - 15 рокiв
Транспортнi засоби 3 - 10 рокiв
Меблi та iншi основнi засоби 1 - 10 рокiв
Земля Нескiнченний

Амортизацiю активу починають, коли вiн стає придатним для використання. Амортизацiю активу припиняють на одну з двох дат, яка вiдбувається ранiше: на дату, з якої актив класифiкують як утримуваний для продажу, або на дату, з якої припиняють визнання активу.
Лiквiдацiйна вартiсть, строки корисного використання i метод нарахування амортизацiї переглядаються на кiнець кожного фiнансового року. Вплив будь-яких змiн, що виникають вiд оцiнок, зроблених у попереднi перiоди, ураховується як змiна облiкової оцiнки.
Дохiд або збиток, що виникає в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкта основних засобiв, визначається як рiзниця мiж надходженнями вiд продажу i балансовою вартiстю активу, а визнається у прибутках i збитках.
3.2.7. Незавершене будiвництво включає затрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом основних засобiв, плюс вiдповiдний розподiл змiнних накладних витрат, безпосередньо пов'язаних iз будiвництвом. Незавершене будiвництво не амортизується. Амортизацiя незавершеного будiвництва (аналогiчно об'єктам основних засобiв) починається з моменту готовностi цих активiв до експлуатацiї, тобто коли вони знаходяться в мiсцi та перебувають у станi, що забезпечує їх функцiонування вiдповiдно до намiрiв керiвництва.
Земля, що належить Товариству на правах власностi, не амортизується.

3.3. Нематерiальнi активи.
3.3.1. Нематерiальнi активи з кiнцевими строками використання, придбанi в рамках окремих операцiй, облiковуються за вартiстю придбання за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопиченого збитку вiд знецiнення. Амортизацiя нараховується рiвномiрно протягом строку корисного використання нематерiальних активiв. Очiкуванi строки корисного використання i метод нарахування амортизацiї аналiзуються в кiнцi кожного звiтного перiоду, при цьому всi змiни в оцiнках вiдображаються у звiтностi без перегляду порiвняльних показникiв.
3.3.2. Нематерiальнi активи з невизначеними строками використання, придбанi в рамках окремих операцiй, облiковуються за вартiстю придбання за вирахуванням накопиченого збитку вiд знецiнення.
3.3.3. Нематерiальний актив списується при продажу або коли вiд його майбутнього використання чи вибуття не очiкується економiчних вигод. Дохiд або збиток вiд списання нематерiального активу, що є рiзницею мiж чистими надходженнями вiд вибуття i балансовою вартiстю активу, включається до звiту про сукупнi доходи та витрати в момент списання.

3.4. Зменшення корисностi основних засобiв та нематерiальних активiв.
3.4.1. На кожну звiтну дату Товариство оцiнює, чи є якась ознака того, що кориснiсть активу може зменшитися. Товариство зменшує балансову вартiсть активу до суми його очiкуваного вiдшкодування, якщо i тiльки якщо сума очiкуваного вiдшкодування активу менша вiд його балансової вартостi. Таке зменшення негайно визнається в прибутках чи збитках, якщо актив не облiковують за переоцiненою вартiстю згiдно з МСБО 16. Збиток вiд зменшення корисностi, визнаний для активу в попереднiх перiодах, Товариство сторнує, якщо i тiльки якщо змiнилися попереднi оцiнки, застосованi для визнання суми очiкуваного вiдшкодування. Пiсля визнання збитку вiд зменшення корисностi амортизацiя основних засобiв коригується в майбутнiх перiодах з метою розподiлення переглянутої балансової вартостi необоротного активу на систематичнiй основi протягом строку корисного використання.

3.5. Iнвестицiйна нерухомiсть.
3.5.1. До iнвестицiйної нерухомостi Товариство вiдносить будiвлi, примiщення або частини будiвель, утримуванi з метою отримання орендних платежiв, а не для використання у наданнi послуг чи для адмiнiстративних цiлей або продажу в звичайному ходi дiяльностi.
У разi, коли будiвлi включають одну частку, яка утримується з метою отримання орендної плати або для збiльшення капiталу, та другу частку, яка утримується для використання у виробництвi або для постачання товарiв чи надання послуг, або для адмiнiстративних цiлей, якщо цi частки можуть бути проданi окремо (або окремо наданi в оренду згiдно з угодою про фiнансову оренду), то суб'єкт господарювання облiковує цi частки окремо. Якщо цi частки не можуть бути проданi окремо, нерухомiсть є iнвестицiйною нерухомiстю, якщо тiльки незначна її частка утримується для використання у виробництвi або в постачаннi товарiв чи наданнi послуг, або для адмiнiстративних цiлей.
3.5.2. Iнвестицiйна нерухомiсть первiсно оцiнюється за собiвартiстю, включаючи витрати на операцiю. Собiвартiсть придбаної iнвестицiйної нерухомостi включає цiну її придбання та будь-якi видатки, якi безпосередньо вiднесенi до придбання.
Пiсля початкового визнання Товариство обирає модель оцiнки за собiвартiстю та оцiнює всю свою iнвестицiйну нерухомiсть вiдповiдно до вимог МСБО 16, визначених для цiєї моделi.

3.6. Оренда
3.6.1. Фiнансова оренда – це оренда, за якою передаються в основному всi ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив. Товариство як орендатор на початку строку оренди визнає фiнансову оренду як активи та зобов’язання за сумами, що дорiвнюють справедливiй вартостi орендованого майна на початок оренди або (якщо вони меншi за справедливу вартiсть) за теперiшньою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв. Мiнiмальнi оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням непогашених зобов’язань. Фiнансовi витрати розподiляються на кожен перiод таким чином, щоб забезпечити сталу перiодичну ставку вiдсотка на залишок зобов’язань. Непередбаченi оренднi платежi вiдображаються як витрати в тих перiодах, у яких вони були понесенi. Полiтика нарахування амортизацiї на орендованi активи, що амортизуються, узгоджена iз стандартною полiтикою Товариство щодо подiбних активiв.
3.6.2. Оренда активiв, за якою ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив, фактично залишаються в орендодавця, класифiкується як операцiйна оренда. Оренднi платежi за угодою про операцiйну оренду визнаються як витрати на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Дохiд вiд оренди за угодами про операцiйну оренду. Товариство визнає на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Затрати, включаючи амортизацiю, понесенi при отриманi доходу вiд оренди, визнаються як витрати.

3.7. Довгостроковi необоротнi активи, призначенi для продажу.
3.7.1. Товариство класифiкує необоротний актив як утримуваний для продаж, якщо його балансова вартiсть буде в основному вiдшкодовуватися шляхом операцiї продажу, а не поточного використання.
3.7.2. Необоротнi активи, утримуванi для продажу, оцiнюються i вiдображаються в бухгалтерському облiку за найменшою з двох величин - балансовою або справедливою вартiстю з вирахуванням витрат на операцiї, пов’язанi з продажем.
3.7.3. Амортизацiя на такi активи не нараховується. Збиток вiд зменшення корисностi при первiсному чи подальшому списаннi активу до справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж визнається у звiтi про фiнансовi результати.

3.8. Запаси
3.8.1. Запаси визнаються активами, якщо:
- iснує ймовiрнiсть того, що Товариство отримає в майбутньому економiчнi вигоди, пов’язанi з їх використанням;
- їх вартiсть може бути достовiрно оцiнена.
3.8.2. Запаси оцiнюють за меншою з таких двох величин: собiвартiсть та чиста вартiсть реалiзацiї.
3.8.3. Собiвартiсть запасiв повинна включати всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.
3.8.4. Витрати на придбання запасiв складаються з цiни придбання, ввiзного мита та iнших податкiв, а також з витрат на транспортування, навантаження i розвантаження та iнших витрат, безпосередньо пов'язаних з придбанням готової продукцiї, матерiалiв та послуг.
Первiсною оцiнкою придбаних запасiв є витрати на придбання. Первiсною оцiнкою вироблених запасiв( незавершене виробництво та готова продукцiя) є їх виробнича собiвартiсть.
3.8.5. Сума транспортно-заготiвельних витрат (затрати на заготiвлю запасiв, вантажно-розвантажувальнi роботи i транспортування запасiв до мiсця їх використання, включаючи витрати зi страхування ризикiв транспортування запасiв) облiковується iдентифiковано шляхом додавання до вартостi вiдповiдних запасiв.
3.8.6. Виробнича собiвартiсть включає собiвартiсть прямих матерiалiв, прямi виробничi витрати, належно розподiленi виробничi накладнi витрати та вiдповiдну частку амортизацiї.
3.8.7. Собiвартiсть вибуття запасiв розраховується з використанням:
- методу середньозваженої собiвартостi – для виробничих запасiв;
- методу ФIФО (припускається, що одиницi запасiв, що придбанi першими, проданi першими) – для товарiв в оптовiй торгiвлi;
- методу роздрiбних цiн – для роздрiбної торгiвлi.


3.9. Визнання та оцiнка фiнансових iнструментiв
3.9.1. Товариство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов’язання у балансi, коли i тiльки коли воно стає стороною контрактних положень щодо фiнансового iнструмента. Операцiї з придбання або продажу фiнансових iнструментiв визнаються iз застосуванням облiку за датою розрахунку.
Товариство визнає такi категорiї фiнансових iнструментiв:
• фiнансовий актив, доступний для продажу;
• iнвестицiї, утримуванi до погашення;
• дебiторська заборгованiсть;
• фiнансовi зобов’язання, оцiненi за амортизованою вартiстю - кредити банкiв.
Пiд час первiсного визнання фiнансового активу або фiнансового зобов’язання Товариство оцiнює їх за справедливою вартiстю плюс операцiйнi витрати, якi безпосередньо належать до придбання або випуску фiнансового активу чи фiнансового зобов’язання.
Облiкова полiтика щодо подальшої оцiнки фiнансових iнструментiв розкривається нижче у вiдповiдних роздiлах облiкової полiтики.

3.10. Грошовi кошти та їхнi еквiваленти
3.10.1. Грошовi кошти складаються з готiвки в касi та рахункiв у банках.

3.11. Дебiторська заборгованiсть
3.11.1. Дебiторська заборгованiсть, визнається як фiнансовi активи (за винятком дебiторської заборгованостi, за якою не очiкується отримання грошових коштiв або фiнансових iнструментiв, за розрахунками з операцiйної оренди та за розрахунками з бюджетом) та первiсно оцiнюється за справедливою вартiстю плюс вiдповiднi витрати на проведення операцiй.
3.11.2. Пiсля первiсного визнання дебiторська заборгованiсть оцiнюється з урахуванням збиткiв вiд зменшення корисностi. Якщо є об’єктивне свiдчення того, що вiдбувся збиток вiд зменшення корисностi, балансова вартiсть активу зменшується на суму таких збиткiв iз застосуванням рахунку резервiв.
3.11.3. Резерв на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi(резерв сумнiвних боргiв) визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв. Визнання суми резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi вiдбувається на основi аналiзу дебiторiв та вiдображає суму, яка, на думку керiвництва, достатня для покриття понесених збиткiв.
Резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними – на основi групової оцiнки.
3.11.4. Сума збиткiв визнається у прибутку чи збитку. Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об’єктивно пов’язаним з подiєю, яка вiдбувається пiсля визнання зменшення корисностi, то попередньо визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується за рахунок коригування резервiв. Сума сторнування визнається у прибутку чи збитку. У разi неможливостi повернення дебiторської заборгованостi вона списується за рахунок створеного резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi.

3.12.Фiнансовi активи, доступнi для продажу.
3.12.1. До фiнансових активiв доступних для продажу, Товариство вiдносить iнвестицiї в акцiї, якщо вiдсоток володiння менш 20%. Пiсля первiсного визнання Товариство оцiнює їх за справедливою вартiстю. Результати вiд змiни справедливої вартостi доступного для продажу фiнансового активу визнаються прямо у власному капiталi з вiдображенням у звiтi про змiни у власному капiталi, за винятком збиткiв вiд зменшення корисностi та збиткiв вiд iноземної валюти, доки визнання фiнансового активу не буде припинено, коли кумулятивний прибуток або збиток, визнаний ранiше у власному капiталi, слiд визнавати у прибутку чи збитку.
Якщо iснує об’єктивне свiдчення зменшення корисностi фiнансового активу, доступного для продажу, сума кумулятивного збитку виключається з власного капiталу i визнається у прибутку чи збитку. Неринковi акцiї, справедливу вартiсть яких неможливо визначити, облiковуються за собiвартiстю, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є.

3.13.Фiнансовi активи, утримуванi до погашення.
3.13.1. До фiнансових активiв, утримуваних до погашення, Товариство вiдносить облiгацiї та векселi, що їх Товариство має реальний намiр та здатнiсть утримувати до погашення. Пiсля первiсного визнання Товариство оцiнює їх за амортизованою собiвартiстю, застосовуючи метод ефективного вiдсотка, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є. На звiтну дату Товариство фiнансових активiв, утримуваних до погашення, не мало.

3.14. Фiнансовi зобов’язання
Товариство вiдображає фiнансовi зобов'язання в звiтi про фiнансовий стан в момент виникнення вiдповiдних контрактних зобов'язань.
Пiсля первiсного визнання фiнансовi зобов'язання враховуються по амортизованiй собiвартостi.
Амортизована собiвартiсть фiнансового зобов'язання – це вартiсть зобов'язання, визначена при первiсному визнаннi, за винятком виплат основної суми боргу, плюс або мiнус нарахована амортизацiя по рiзницi мiж первiсною вартiстю i вартiстю на момент погашення зобов'язання.
Фiнансовi зобов'язання спочатку враховуються по собiвартостi на дату здiйснення угоди, що дорiвнює справедливої вартостi отриманого вiдшкодування, плюс витрати, безпосередньо пов’язанi з угодою.
Зобов’язання, контрактний термiн погашення яких на дату визнання та/або на дату складання звiтностi становить менше 12 календарних мiсяцiв, визначаються як поточнi.
Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi за сумою погашення.

3.15.Згортання фiнансових активiв та зобов’язань .
3.15.1.Фiнансовi активи та зобов’язання згортаються, якщо Товариство має юридичне право здiйснювати залiк визнаних у балансi сум i має намiр або зробити взаємозалiк, або реалiзувати актив та виконати зобов’язання одночасно.

3.16. Податки на прибуток
Товариство є платником єдиного податку та не є платником податку на прибуток.

3.17. Забезпечення
3.17.1 Забезпечення визнаються, коли Товариство має теперiшню заборгованiсть (юридичну або конструктивну) внаслiдок минулої подiї, iснує ймовiрнiсть (тобто бiльше можливо, нiж неможливо), що погашення зобов’язання вимагатиме вибуття ресурсiв, котрi втiлюють у собi економiчнi вигоди, i можна достовiрно оцiнити суму зобов’язання.
Товариство створює забезпечення на оплату вiдпусток працiвникiв.

3.18. Виплати працiвникам.
Товариство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов’язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Товариство визнає очiкувану вартiсть короткострокових виплат працiвникам як забезпечення вiдпусток – пiд час надання працiвниками послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi виплати вiдпускних.

3.19. Доходи та витрати
3.19.1 Доходи та витрати визнаються за методом нарахування.
Дохiд визнається в тому випадку, якщо отримання економiчних вигод Товариством оцiнюється як iмовiрне, i якщо виручка може бути надiйно оцiнена, незалежно вiд часу здiйснення платежу. Дохiд оцiнюється за справедливою вартiстю винагороди, що отримана або пiдлягає отриманню, з урахуванням визначених у договорi умов платежу i за вирахуванням податкiв.
Для визнання доходу також повиннi дотримуватися такi критерiї:
Дохiд вiд продажу товарiв визнається, як правило, при вiдвантаженнi товарiв, коли iстотнi ризики i вигоди вiд володiння товаром переходять до покупця.
Дохiд вiд надання послуг вiдображається в момент виникнення незалежно вiд дати надходження коштiв i визначається, виходячи iз ступенi завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу.
Дивiденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати.
Витрати, понесенi у зв’язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що й вiдповiднi доходи.

3.20. Умовнi зобов’язання та активи
3.20.1. Товариство не визнає умовнi зобов’язання. Iнформацiя про умовне зобов’язання розкривається, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, не є вiддаленою.
Товариство не визнає умовнi активи. Стисла iнформацiя про умовний актив розкривається, коли надходження економiчних вигод є ймовiрним.

3.21. Прийняття нових стандартiв
На дату затвердження цiєї фiнансової звiтностi були випущенi такi стандарти та iнтерпретацiї, але ще не набули чинностi.
Стандарт/iнтерпретацiя Набувають чинностi для рiчних облiкових перiодiв, що починаються з або пiсля
1 2
МСФЗ 9 "Фiнансовi iнструменти: класифiкацiя та оцiнка" (переглянутий у 2010 роцi) 01.01.15 р.
МСФЗ 14 "Вiдстроченi рахунки дiяльностi з тарифним регулюванням" 01.01.16 р.
МСФЗ 15 "Дохiд за договорами з клiєнтами" 01.01.17 р.

Керiвництвом сьогоднi оцiнено вплив застосування вказаних МСФЗ.

Облiкова полiтика може змiнюватися, тiльки якщо змiнюються статутнi вимоги, вимоги органу, який затверджує положення (стандарти) бухгалтерського облiку, або якщо змiни забезпечать достовiрне вiдображення подiй чи операцiй у фiнансовiй звiтностi пiдприємства.
4. Облiковi оцiнки, що застосовуються Товариством, прийнятi допущення i фактори невизначеностi
4.1. Застосування облiкової полiтики вимагає вiд керiвництва Товариства формування суджень, оцiнок i допущень у вiдношеннi балансової вартостi активiв i зобов'язань, якi неможливо визначити на пiдставi зовнiшнiх джерел. Керiвництво Товариства визначає облiковi оцiнки i допущення виходячи з минулого досвiду й iнших факторiв, що є суттєвими для обставин функцiонування товариства. Подальшi фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд зроблених оцiнок. Оцiнки i пов’язанi з ними допущення переглядаються на постiйнiй основi. Скоригованi облiковi оцiнки, якi використовуються в бухгалтерському облiку, вiдображаються у перiодi коли робиться їх перегляд, якщо таке коригування вiдноситься тiльки до цього перiоду, або в перiодi перегляду i наступних перiодах, якщо таке коригування пов’язано як зi звiтним так i з майбутнiми перiодами. Ретроспективнi перерахунки не здiйснюються.

4.2. Суттєвi судження керiвництва Товариства при застосуваннi облiкової полiтики
Нижче представленi суттєвi судження, за винятком тих, якi мiстять у собi розрахунок облiкових оцiнок (приведенi в роздiлi «Основнi джерела невизначеностi при розрахунку облiкових оцiнок»), якi керiвництво Товариства зробило в процесi застосування облiкової полiтики i якi мають найбiльший вплив на суми, вiдображенi в фiнансовiй звiтностi.

4.3. Основнi джерела невизначеностi при розрахунку облiкових оцiнок
Найбiльш значнi областi, якi вимагають застосування оцiнок i допущень керiвництва, стосуються:
торгiвельної й iншої дебiторської заборгованостi;
оцiнки товарно-матерiальних запасiв;
термiну корисного використання i лiквiдацiйної вартостi основних засобiв;
знецiнення активiв.

4.3.1. Торговельна й iнша дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть показується в звiтностi по чистiй можливiй цiнi реалiзацiї за винятком резерву сумнiвних боргiв. Резерв сумнiвних боргiв розраховується на пiдставi оцiнки можливих втрат в iснуючих залишках дебiторської заборгованостi. При створеннi резерву керiвництво враховує безлiч факторiв, включаючи загальнi економiчнi умови, специфiку галузi й iсторiю роботи з покупцем.
Невизначеностi, пов’язанi зi змiнами фiнансового становища покупцiв, як позитивними, так i негативними, також можуть вплинути на величину i час створення резерву сумнiвних боргiв.

4.3.2.Оцiнка товарно-матерiальних запасiв
На звiтну дату Товариство тестує запаси на наявнiсть надлишкiв i застарiлих запасiв й визначає резерв по застарiлим запасам та запасам, що повiльно обертаються. Змiни в оцiнцi можуть як позитивно, так i негативно уплинути на величину необхiдного резерву по застарiлим запасам та запасам, що повiльно обертаються.

4.3.3.Термiн корисного використання i лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв
Об'єкти основних засобiв, що належать Товариству, амортизуються з використанням лiнiйного методу.
Фактори, здатнi вплинути на оцiнку термiну корисної служби i лiквiдацiйної вартостi необоротних активiв, мiстять у собi:
змiна ступеня експлуатацiї активiв;
змiна технологiї обслуговування активiв;
змiна в законодавствi; i
непередбаченi операцiйнi обставини.
Кожний з вищевказаних факторiв може вплинути на майбутнi норми амортизацiї, а також балансову i лiквiдацiйну вартiсть основних засобiв.
Керiвництво Товариства перiодично перевiряє правильнiсть застосовуваних термiнiв корисного використання активiв. Такий аналiз проводиться виходячи з поточного технiчного стану активiв i очiкуваного перiоду, протягом якого вони будуть приносити економiчнi вигоди Товариству.

4.3.4.Знецiнення активiв
Балансова вартiсть активiв Товариства переглядається на предмет виявлення ознак активiв, що свiдчать про наявнiсть знецiнення, тобто якщо якi-небудь подiї або змiна обставин свiдчать про те, що поточна вартiсть активiв може бути не вiдшкодована, Товариство оцiнює вартiсть активiв, що вiдшкодовується. Така оцiнка приводить до необхiдностi прийняття ряду суджень у вiдношеннi довгострокових прогнозiв майбутньої виручки i витрат, зв'язаних з розглянутими активами. У свою чергу цi прогнози є невизначеними, оскiльки будуються на допущеннях про рiвень попиту на продукцiю i майбутнi ринковi умови. Наступнi i непередбаченi змiни таких допущень i оцiнок, використаних при проведеннi тестiв на знецiнення, можуть привести до iншого результату в порiвняннi з представленим у данiй фiнансовiй звiтностi.

4.3.5.Резерв сумнiвних боргiв

Товариство формує резерв сумнiвних боргiв для облiку розрахованих збиткiв, викликаних нездатнiстю клiєнтiв здiйснити необхiднi платежi. При оцiнцi достатностi резерву сумнiвних боргiв керiвництво Товариства виходить iз власної оцiнки поточної економiчної ситуацiї, розподiлу непогашених залишкiв дебiторської заборгованостi по термiнах її виникнення, прийнятої практики списання, платоспроможностi клiєнта i змiн в умовах платежу. Змiни в економiцi, галузi або в специфiчних умовах замовника можуть вимагати коригувань резерву сумнiвних боргiв, вiдображеного в фiнансовiй звiтностi.

4.3.6. Забезпечення (резерви)

Складнiсть оцiнки забезпечень обумовлена невизначенiстю майбутнiх подiй, що впливають на дiяльнiсть Товариства. Невизначенiсть, у свою чергу, зумовлює ризик, тобто можливiсть вiдхилення фактичних витрат вiд очiкуваних. Тому для оцiнки забезпечення враховуються ймовiрнiсть майбутнiх подiй. Такi оцiнки здiйснюються на основi судження керiвництва Товариства з урахуванням: попереднього досвiду подiбних операцiй, додаткових свiдчень, якi є наслiдком подiй пiсля дати балансу.

4.3.7. Оподаткування

Українське податкове законодавство характеризується частими змiнами. Бiльш того, трактування його норм податковими органами у вiдношеннi господарських операцiй i дiяльностi Товариства може не збiгатися з трактуваннями керiвництва. В результатi податковi органи можуть заперечувати правильнiсть вiдображення операцiй, i Товариство може бути обкладено додатковими податками, штрафами i пенями, що може досягати значних розмiрiв. В Українi термiн давностi позову, застосовуваний у вiдношеннi податкових зобов'язань, що пiдлягають перевiрцi податковими органами, складає три роки, що передують року перевiрки.

5. Визначення справедливої вартостi

Деякi пункти облiкової полiтики Товариства i примiток до звiтностi вимагають визначення справедливої вартостi, як для фiнансових, так i для нефiнансових активiв i зобов'язань.

Основнi засоби
Пiсля визнання активом для оцiнки об’єктiв основних засобiв використовується модель собiвартостi, за якою первiсно визнана собiвартiсть зменшується на суму накопиченої амортизацiї та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.

Запаси
Справедлива вартiсть запасiв, визначається на основi вартостi їхньої можливої реалiзацiї в ходi нормальної дiяльностi за винятком витрат на передпродажну пiдготовку.

Фiнансовi iнструменти
Оцiночна справедлива вартiсть деяких фiнансових iнструментiв визначалася на основi наявної ринкової iнформацiї або з використанням iнших методiв оцiнки, заснованих переважно на застосуваннi суб'єктивного судження при аналiзi ринкових даних i розрахунку оцiночних значень. Вiдповiдно, немає впевненостi в тому, що Товариство зможе продати фiнансовi iнструменти на ринку за вартiстю, що визначена на основi таких оцiнок. Використання рiзних допущень i методiв оцiнки може вплинути на оцiночнi показники справедливої вартостi.
Станом на 31 грудня 2014 року i 31 грудня 2013 року оцiночна справедлива вартiсть фiнансових активiв, (якi включають грошовi кошти та їх еквiваленти, iнвестицiї в цiннi папери, торгiвельну й iншу дебiторську заборгованiсть) та фiнансових зобов'язань (якi включають короткостроковi кредити i позики, а також торгiвельну i iншу кредиторську заборгованiсть) незначно вiдрiзняється вiд їх балансової вартостi в зв'язку з тим, що данi iнструменти є короткостроковими.

Примiтки до Балансу (Звiту про фiнансовий стан)

6. Основнi засоби та нематерiальнi активи
Товариство не здiйснювало оцiнку основних засобiв за справедливою вартiстю на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012 року) та використовує iсторичну собiвартiсть як доцiльну собiвартiсть основних засобiв на цю дату.
Станом на 30 жовтня 2014 року проведено експертну оцiнку нежитлової будiвлi загальною площею 309,7 кв. м та двох гаражiв загальною площею 41 кв. м та 47,3 кв. м вiдповiдно.
Iнформацiя про рух основних засобiв
тис. грн.
За iсторичною вартiстю
Земля
Будiвлi Машини та обладнання
Меблi та iншi основнi засоби Незавершене будiвництво Всього

Первiсна вартiсть на дату переходу на МСФЗ на 01.01.2013 року 3 167 48 35 - 253
Надходження 4 105 109
Перемiщення з незавершеного будiвництва 105 -105 -
Вибуття ( 64 ) ( 20 ) ( 17 ) ( 101 )
Вартiсть на 31.12.2013 року 3 208 28 22 - 261
Надходження 216 2 - - 218
Перемiщення з незавершеного будiвництва - - -
Вибуття - - - -
Переоцiнка 1360 1360
Вартiсть на 31.12.2014 року 3 1784 30 22 - 1839
Накопичена амортизацiя
На 01.01.2013року - 99 42 34 - 175
Нараховано за 2013 рiк 9 2 1 12
Вибуло 35 18 17 70
На 31.12.2013 року 73 26 18 117
Нараховано за 2014 рiк 37 1 2 40
Вибуло - - - -
На 31.12.2014 року 110 27 20 157

Станом на 31 грудня 2014 року вартiсть повнiстю зношених основних засобiв складає 14 тис. грн.
Станом на 31.12.2014 року Товариство не має необоротних активiв, призначених для продажу.
У 2014 роцi основнi засоби Товариством не придбавались.
У 2014 роцi Товариством прийнято на баланс вiд орендаря вартiсть полiпшення примiщення, що здається в операцiйну оренду, на суму 206 тис. грн.
У 2014 роцi вибуття основних засобiв не було.
Товариство не користується короткостроковими позиками банку пiд заставу об’єктiв основних засобiв. Основних засобiв, стосовно яких iснували б обмеження права власностi, Товариство не має.
Товариством застосовувався прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї, виходячи з встановлених Товариством строкiв корисного використання основних засобiв.

Строки корисного використання груп основних засобiв подано таким чином :

Групи основних засобiв Строки корисного використання
Будiвлi 10 - 70 рокiв
Обладнання 2 - 15 рокiв
Транспортнi засоби 3 - 10 рокiв
Меблi та iншi основнi засоби 1 - 10 рокiв
Земля Нескiнченний

Основних засобiв, якi б могли класифiкуватись як iнвестицiйна нерухомiсть, Товариство не має.

7. Запаси
тис. грн.
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Сировина та матерiали (за iсторичною собiвартiстю) 74 99 97
Товари (за iсторичною собiвартiстю) 49 45 99
Всього запаси 123 144 196
Сировина, матерiали та товари, придбанi для перепродажу, оцiненi за собiвартiстю придбання.

8. Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги
тис. грн.
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 76 120 143
Резерв пiд зменшення корисностi дебiторської заборгованостi - - -
Всього чиста вартiсть дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги 76 120 143
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги включає заборгованiсть покупцiв та замовникiв за наданi послуги та реалiзованi товари медичного призначення.
Станом на 31 грудня 2014 року знецiнена торговельна дебiторська заборгованiсть вiдсутня.

9. Iнша поточна дебiторська заборгованiсть
тис. грн.
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами 21 3 4
Дебiторська заборгованiсть орендарiв за договорами операцiйної оренди 143 155 107
Всього iнша поточна дебiторська заборгованiсть 164 158 111
Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами включає суми перерахованих постачальникам авансiв за газ та iншi послуги.

10. Грошовi кошти
тис. грн.
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Каса - - 1
Рахунки в банках в нацiональнiй валютi 47 19 2
Всього, грн. 47 19 3
Рахункiв в банках в iноземнiй валютi Товариство не має.
Право на використання грошових коштiв не обмежено.

11. Зареєстрований капiтал.
Станом на 31.12.2014 р. зареєстрований статутний капiтал Товариства складається з 1 043 800 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна на загальну суму 260 950 грн. та сплачений повнiстю.
У 2014 роцi Товариством не здiйснювались операцiї з емiсiї акцiй, а також не проводився викуп власних акцiй.

12. Капiтал в дооцiнках.
Станом на 30 жовтня 2014 року проведено експертну оцiнку нежитлової будiвлi загальною площею 309,7 кв. м та двох гаражiв загальною площею 41 кв. м та 47,3 кв. м вiдповiдно, що належать Товариству на правах власностi.
Сума до оцiнки склала 1360 тис. грн.

13. Поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги
тис. грн.
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 207 1 11
Поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги включає заборгованiсть по компенсацiї витрат на полiпшення примiщення в сумi 206 тис. грн. , та заборгованiсть за iншi отриманi послуги.
Кредиторської заборгованостi зi строком позовної давностi, що минув, Товариство не має.

14. Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом
тис. грн.
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Податок на землю 2 1 2
Єдиний податок 5 2 8
Всього поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом 7 3 10

15. Поточнi забезпечення
Товариством створено резерв на оплату вiдпусток персоналу.
тис. грн.
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Резерв на початок перiоду 15 14 -
Нараховано резерву 14 15 14
Використано резерву 15 14 -
Резерв на кiнець перiоду 14 15 14

Iншi короткостроковi забезпечення Товариством не нараховувались.

16. Умовнi зобов’язання
Судовi позови
Проти Товариства контрагентами судових позовiв не подавалось, тому резерви на покриття витрат у фiнансовiй звiтностi не створювались.

17. Розкриття iнформацiї про пов’язанi сторони.

З метою iдентифiкацiї пов’язаних сторiн або операцiй з пов’язаними сторонами Товариство розглядає:
а) пiдприємства, якi прямо або опосередковано контролюють або перебувають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом з Товариством;
б) асоцiйованi компанiї:
в) спiльнi пiдприємства, у яких Товариство є контролюючим учасником;
г) члени провiдного управлiнського персоналу Товариство;
д) близькi родичi особи, зазначеної в а) або г);
е) компанiї, що контролюють Товариства, або здiйснюють суттєвий вплив, або мають суттєвий вiдсоток голосiв у Товариствi.

Перелiк осiб, якi здiйснюють безпосереднiй контроль та суттєвий вплив на Товариство ( основний управлiнський персонал пiдприємства):

1. Скорик Вiктор Петрович – директор;
2. Степаненко Валентин Iванович – голова Наглядової ради;
3. Степаненко Олександр Iванович – член Наглядової ради;
4. Полегенько Володимир Степанович – член Наглядової ради.

Перелiк осiб, якi володiють значними (бiльше 20%) пакетами акцiй:
1. Степаненко Олександр Iванович – 53,6379 %;
2. Скорик Вiктор Петрович – 20,8852 %;
Господарських операцiй з вказаними особами Товариство у 2014 роцi не здiйснювало.

Товариство дочiрнiх пiдприємств не має.

Товариство має суб’єктiв господарювання, якi перебувають пiд спiльним контролем разом iз Товариством через спiльних контролюючих власникiв, або мають спiльний провiдний управлiнський персонал. З них у 2014 роцi господарськi операцiї здiйснювались з пов’язаною особою ПП ВТЦ «Медтехсервiс» ( надання примiщення в операцiйну оренду, надання послуг з обслуговування приладiв та обладнання).
Операцiй з реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт, послуг за цiнами, нижчими за звичайнi з пов’язаними сторонами Товариство не здiйснювало.
Операцiй з придбання товарiв, робiт , послуг за цiнами, вищими вiд звичайних, у пов’язаних осiб Товариство не здiйснювало.
Операцiй з нетиповими умовами (незвичайнi цiни, вiдсотковi ставки, гарантiї та умови погашення) та операцiй, що виходять за межi нормальної дiяльностi
Товариство не здiйснювало.
Господарськi операцiї з вищим управлiнським персоналом здiйснюються в рамках винагород за трудовими угодами.
тис. грн.
2014 рiк 2013 рiк
Операцiї з пов’язаними сторонами Всього Операцiї з пов’язаними сторонами Всього
Реалiзацiя товарiв та послуг 9 210 14 287
Надання послуг з операцiйної оренди 118 168 118 125
Торгова дебiторська заборгованiсть 7 76 1 120
Iнша дебiторська заборгованiсть 137 143 155 158



Примiтки до Звiту про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд)

18. Дохiд вiд реалiзацiї
тис. грн.
Доходи 2014 рiк 2013 рiк
1 Дохiд вiд реалiзацiї товарiв 21 89
2 Дохiд вiд реалiзацiї послуг 189 198
Всього доходи вiд реалiзацiї 210 287
Впродовж 2014 року Товариство отримувало дохiд вiд реалiзацiї товарив медичного призначення та ремонту i технiчного обслуговування медичного устаткування.

19. Собiвартiсть реалiзацiї послуг, товарiв
тис. грн.
Виробничi витрати 2014 рiк 2013 рiк
1 Сировина i матерiали 1 5
2 Витрати на персонал 2 62
3 Амортизацiя 3 9
4 Iншi 22 67
Всього собiвартiсть реалiзацiї послуг 28 143
Собiвартiсть реалiзованих товарiв 16 52
Разом ряд. 2050 ф.№2 44 195

20. Iншi доходи, iншi витрати тис. грн.
Iншi доходи 2014 рiк 2013 рiк
1 Дохiд вiд операцiйної оренди активiв 168 125
2 Доходи вiд реалiзацiї необоротних активiв - 320
3 Iншi доходи 8 1
Всього iнших доходiв 176 446

Iншi витрати 2014 рiк 2013 рiк
1 Збитки вiд списання дебiторської заборгованостi 3 5
2 Збитки вiд зменшення корисностi запасiв 20 19
3 Збитки вiд реалiзацiї необоротних активiв - 31
4 Збитки вiд списання необоротних активiв - 2
5 Iншi витрати - 25
Всього iнших витрат 23 82

21. Адмiнiстративнi витрати тис. грн.
2014 рiк 2013 рiк
1 Витрати на персонал 205 255
2 Утримання основних засобiв 93 15
3 Податки 32 43
4 Витрати на зв’язок, поштовi та канцелярськi витрати 4 3
5 Розрахунково-касовi послуги банкiв 3 2
6 Аудиторськi та консультацiйнi послуги 12 12
7 Корпоративнi витрати 6 3
8 Iншi 25 10
Всього адмiнiстративних витрат 380 343

22. Витрати на збут тис. грн.
2014 рiк 2013 рiк
1 Витрати на персонал - 24
2 Утримання основних засобiв - 6
3 Iншi - 3
Всього адмiнiстративних витрат - 33

23. Податок на прибуток
Товариство є платником єдиного податку четвертої групи та, вiдповiдно не є платником податку на прибуток. Єдиний податок нараховано та сплачено у розмiрi 5 % вiд суми отриманих грошових коштiв.

24. Збитки вiд необоротних активiв, призначених для продажу
Станом на 31.12.2014 року Товариство не має необоротних активiв, призначених для продажу.

25. Цiлi та полiтика управлiння капiталом
Товариство здiйснює заходи з управлiння капiталом, спрямованi на зростання рентабельностi капiталу, за рахунок оптимiзацiї структури заборгованостi та власного капiталу, таким чином, щоб забезпечити безперервнiсть своєї дiяльностi. Керiвництво Товариства здiйснює огляд структури капiталу на щорiчнiй основi. При цьому керiвництво аналiзує вартiсть капiталу та притаманнi його складовим ризики. На основi отриманих висновкiв Товариство здiйснює регулювання капiталу шляхом залучення додаткового капiталу або фiнансування, а також погашення iснуючих позик.

26. Справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв
тис. грн.
Балансова вартiсть Справедлива вартiсть
31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013 31.12.2014 31.12.2013 01.01.2013
Торговельна дебiторська заборгованiсть 76 120 143 76 120 143
Грошовi кошти та їх еквiваленти 47 19 3 47 19 3
Торговельна кредиторська заборгованiсть 207 1 11 207 1 11

Справедливу вартiсть дебiторської та кредиторської заборгованостi неможливо визначити достовiрно, оскiльки немає ринкового котирування цих активiв.


Примiтки до Звiту про рух грошових коштiв
Звiт про рух грошових коштiв складено за прямим методом.

27.Iншi надходження вiд операцiйної дiяльностi
тис. грн.
2014 рiк 2013 рiк
1 Надходження коштiв вiд Фонду страти тимчасової працездатностi - 4
2 Вiдсотки банку - 1
3 Iншi надходження - -
Разом - 5

28.Iншi витрачання вiд операцiйної дiяльностi
тис. грн.
2014 рiк 2013 рiк
1 Надання безповоротної фiнансової допомоги - 25
2 Витрати на розрахунково-касове обслуговування - 1
3 Iншi витрати - 1
Разом - 27

29. Примiтки до Звiту про власний капiтал
тис. грн.
Зареєстрований капiтал Капiтал у доооцiнках Нерозподiлений прибуток Разом власний капiтал
Залишок на 01.01.2013 року 261 - 217 478
Чистий прибуток 2013 року - - 80 80
Залишок на 31.12.2013 року 261 - 297 558
Чистий збиток 2014 року ( 61 ) ( 61 )
Дооцiнка активiв 1360 1360
Залишок на 31.12.2014 року 261 1360 236 1857

30. Звiтнiсть за сегментами
Товариство має такi основнi сегменти дiяльностi:
- ремонт i технiчне обслуговування електронного, електричного та оптичного устаткування (90 % вiд загального обсягу реалiзацiї);
- оптова торгiвля медичними та ортопедичними товарами (10 % вiд загального обсягу реалiзацiї).
Iншi доходи включають надання послуг з операцiйної оренди нежитлових примiщень.

Операцiйнi сегменти 2013 рiк
тис. грн.
Ремонт те техобслуговування
устаткування Оптова та роздрiбна торгiвля Iншi Виключення та коригування Всього за 2013 рiк
Доходи вiд реалiзацiї 198 89 - - 287
Iншi доходи - - 446 - 446
Всього зовнiшнi доходи 198 89 446 - 733
Доходи вiд iнших сегментiв - - - - -
Дохiд, всього 198 89 446 - 733
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (143) (52) - - (195)
Адмiнiстративнi витрати (93) (42) (208) - (343)
Витрати на збут - (33) - - (33)
Всього витрат звiтних сегментiв (236) (127) (208) - (571)
Нерозподiленi витрати - - (82) - (82)
Фiнансовий результат дiяльностi сегмента до оподаткування (38) (38) 156 - 80
Фiнансовий результат пiдприємства до оподаткування (38) (38) 156 - 80
Активи сегментiв 158 71 356 - 585
Зобов’язання сегментiв 4 8 - - 12

Операцiйнi сегменти 2014 рiк
тис. грн.
Ремонт те техобслуговування
устаткування Оптова та роздрiбна торгiвля Iншi Виключення та коригування Всього за 2014 рiк
Доходи вiд реалiзацiї 189 21 - - 210
Iншi доходи - - 176 - 176
Всього зовнiшнi доходи 189 21 176 - 386
Доходи вiд iнших сегментiв - - - - -
Дохiд, всього 189 21 176 - 386
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (28) (16) - - (44)
Адмiнiстративнi витрати (186) (21) (173) - (380)
Витрати на збут - - - - -
Всього витрат звiтних сегментiв (214) (37) (173) (424)
Нерозподiленi витрати - - ( 23 ) - ( 23 )
Фiнансовий результат дiяльностi сегмента до оподаткування ( 25 ) (16) (20 ) - (61)
Фiнансовий результат пiдприємства до оподаткування ( 25 ) (16) (20 ) - (61)
Активи сегментiв 1024 114 954 - 2092
Зобов’язання сегментiв 115 13 107 - 235

Фiнансовий результат до оподаткування не включає iншi доходи, штрафи та iншi витрати.
Активи сегменту включають торгову дебiторську заборгованiсть, основнi засоби та запаси, та не включають iншу дебiторську заборгованiсть, яка контролюється на рiвнi Товариства в цiлому.
Зобов’язання сегменту включають торгову кредиторську заборгованiсть та короткостроковi забезпечення, та не включають iншу кредиторську заборгованiсть, якi контролюються на рiвнi Товариства в цiлому.

31. Подiї пiсля дати балансу.

Пiсля дати балансу подiй, якi б мали суттєвий вплив на фiнансовий стан Товариства, не вiдбулося.

Директор Скорик В.П.

Головний бухгалтер Сиз В.М.

д/н

д/н

д/н